Nejlepší aplikace pro Android

Připravili jsme seznam aplikací, které nesmí ve vašem telefonu chybět. Některé slouží k ulehčení práce, bez jiných se jednoduše neobejdete. Konec proslovů, pojďme se na seznam podívat.

Dropbox

Aplikace pro sdílení souborů mezi vaším telefonem, notebookem a stolním počítačem. Nezáleží, zda na počítači používáte MS Windows, Mac OSX nebo Linux, Dropbox je multiplatformní. V základu dostanete na sdílení dat 2 GB zdarma.

Odkaz na stažení aplikace:

.

ES File Explorer

Jedná se o prohlížeč souborů pro váš Android. Poradí si se soubory na SD kartě, v síti a dokáže se připojit k datům i přes FTP.

Odkaz na stažení aplikace:

.

SMS Popup

Teď si možná někteří z vás říkají, co tu tato aplikace dělá. Nenechte se mýlit, ale SMS Popup vám udělá radost. Po obdržení SMS zprávy se na hlavní obrazovce objeví informační okno, kde hned vidíte, kdo vám píše, text zprávy, avatar odesílatele (pokud ho máte v kontaktech) – zprávu můžete ihned smazat nebo na ni odpovědět. Určitě SMS Popup vyzkoušejte.

Odkaz na stažení aplikace:

.

Astrid

Astrid je task manager. Tohoto správce úkolů můžete použít i v kombinaci s Remember The Milk, se kterým nabízí synchronizaci. Své úkoly tak budete mít stále při sobě. Po instalaci aplikace najdete v nabídce i nový widget, který na ploše zobrazí nadcházející úkoly.

Odkaz na stažení aplikace:

.

Advanced task killer free

Tato aplikace slouží k ukončování programů, které běží v pozadí operačního systému. Pokud máte starší přístroj s Androidem, jistě se vám tento tip bude hodit. Advanced task killer si pamatuje, které programy má a nemá ukončovat, takže se nemusíte bát, že nedopatřením dojde k “zabití” nějaké důležité aplikace. Podívejte se na screenshoty, jak to vypadá s pamětí před a po použití task killeru.

Odkaz na stažení aplikace:

.

Twicca

Trochu sporný bod, který dost ovlivní osobní preference každého uživatele. Twicca je Twitter client, který je velmi aktivně vyvíjen a nabízí velké množství funkcí. Dle mého názoru se jedná o nejlepší současný Twitter client pro Android. Pokud nesouhlasíte, doplňte si na toto místo vaši oblíbenou aplikaci pro Twitter. Porovnání všech možných twitter cilentů by bylo na celý článek, který se brzy na Androvinkách objeví. Než se tak stane, věřte, že s Twiccou určitě nešlápnete vedle.

Odkaz na stažení aplikace:

.

Barcode Scanner

Naprosto základní aplikace, která vám nesmí chybět. Z telefonu se rázem stane čtečka čárových kódů – nejen těch klasických, ale i QR kódů, které vidíte u každé aplikace v tomto seznamu. Nemusíte tak ručně opisovat odkazy do telefonu, stačí namířit fotoaparát na monitor.

Odkaz na stažení aplikace:

.

Facebook for Android

Co k tomu dodat? Jen to, že nám tato aplikace v seznamu jistě nemohla chybět.

Odkaz na stažení aplikace:

.

CHMI

Jeden z mála českých zástupců mezi aplikacemi v Android Marketu. CHMI načítá radarové snímky, které zobrazují dešťovou aktivitu nad územím ČR. Můžete tak sledovat, jak se déšť blíží a dle toho se rozhodnout, zda zůstat sedět doma nebo vyrazit za povinnostmi. Z osobní zkušenosti můžu říct, že mě tato aplikace zachránila od několika nepříjemných promoknutí.

Odkaz na stažení aplikace:

.

Documents to Go

Prohlížeč souborů MS Word & MS Excel & Adobe PDF. Placená verze dokáže tyto soubory i editovat.

Odkaz na stažení aplikace:

.

LauncherPRO

Díky této aplikaci můžete dosáhnout citelného zrychlení telefonu. Více jsme se jí věnovali v tomto článku.

Odkaz na stažení aplikace:

.

3banana Notes

Program sloužící pro rychlé zapisování poznámek, které se pak synchronizují na web www.snaptic.com. Aplikace je ve znamení minimalismu, a to je jedině dobře. Z rozšířených možností je k dispozici geolokace a ukládání fotografií. Uložené poznámky můžete označit tagy. Prostředí je jednoduché, ale o to použitelnější.

Odkaz na stažení aplikace:

.

Layar

Jedna z prvních aplikací pro augmented reality. Pomocí fotoaparátu přidává do reálného světa virtuální body zájmu. V cizím městě jste tak schopni najít skoro cokoliv, ať už se jedná o byt, který prodává realitní kancelář, firmu ze Zlatých stránek nebo venue z Foursquare.

Odkaz na stažení aplikace:

.

Aldiko

Každý někdy musí čekat, tak proč si nezkrátit čas čtením elektronických knih? Aldiko jsme podrobně recenzovali v tomto článku.

Odkaz na stažení aplikace:

.

Pokud máte tip na další aplikaci, bez které se nedá žít, napište ji do komentářů nebo na twitter @androvinky.

.

Za sdílení článku předem děkujeme!

  119 comments for “Nejlepší aplikace pro Android

 1. Mirka Internet Explorer Windows
  19.11.2012 at 16:41

  prosím o informaci: chybí mi v telefonu Xperia P – rozdělení SMS
  na přijaté a odeslané, nevíte o nějakým programu, který to dělá?

  Mirka
  Díky moc

 2. 16.11.2012 at 12:17

  Kupil s ruk Optimus One P500.On rabotal.Posle kogda vsvatilk svoju simku zavis i posle kartinki Adroid nikakih deystviy.U telefona chek na kokupku v Evroseti no drugogo goroda.Rebjata pytalisj menjatj proshivku a on ne poddaetsja.Chto delatj .Podskazite.[]

 3. Adam Google Chrome Windows
  7.9.2012 at 10:02

  Michale, vyzkoušej aplikaci z Google Play zde: http://bit.ly/Qhlx4O
  Ta ti přehraje naprosto vše ;)

 4. Michal Internet Explorer Windows
  8.8.2012 at 18:18

  Znáte prosím aplikaci, která dovede pod androidem přehrávat dvd soubory (IFO, VOB)? Mám tablet ASUS TF700t a nějak mi to zatím bere jen AVI.

  Dík

 5. Ivan Internet Explorer Windows
  4.8.2012 at 07:16

  V záznamníku se při hovoru je slyšet pípání.Jak se odstraní?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*

seventeen − three =